SBB Açık Veri’ye Hoş Geldiniz SBB Açık Veri, SBB ve çevre kuruluşlarından yayımlanan verileri sizin kullanımınıza sunuyor.

Aradığınız veriyi bulamadınız mı? Merak etmeyin. İstediğiniz veriyi bize buradan iletin, eğer mümkünse verinizi yükleyelim.

Sakarya Büyükşehir Belediyesi, açık veri platformu aracılığıyla, toplumun verilere erişimini kolaylaştırarak, vatandaşların verileri analiz ederek projeler geliştirmelerini teşvik etmeyi ve ülkemize, şehrimize katkı sağlamayı hedefliyor.

Bu site neyi amaçlamaktadır?
Sakarya Büyükşehir Belediyesi'nin Açık Veri Portalı, açık verilerin benimsenmesine ve sürdürülebilir bir açık veri ekosistemi oluşturulmasına yönelik temel bir adımı temsil etmektedir. Bu platform, uluslararası standartlara uygun bir şekilde açık verilerin vatandaşlar, işletmeler, akademik kurumlar ve belediye yönetimi için nasıl fayda sağlayabileceğini ortaya koymaktadır. Aynı zamanda, açık verilerin belediyeyi nasıl destekleyebileceğini ve kaliteli açık veri sağlamak için gerekli süreçleri nasıl oluşturabileceğini açıklamaktadır. Bu platform, belediyenin açık veri uygulamalarını geliştirme çalışmalarına da destek sunmaktadır.